czwartek, 18/7/2019 | 11:51 CEST
You are here:  / Salomea Wolica s8 / Tachodrive

Tachodrive

Tachodrive
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tachodrive-7Samochody ciężarowe i autobusy są wyposażone w tachografy, urządzenia rejestrujące parametry jazdy takie jak przebieg, prędkość, przerwy w jeździe. Najczęściej są one cyfrowe i wymagają regularnego odczytywania danych, nie rzadziej niż raz na 90 dni.
Do odczytu danych służy tachodrive, czyli uniwersalny czytnik wielofunkcyjny. Daje on możliwość odczytu tachografu i karty kierowcy w dowolnym miejscu np. na parkingu i nie potrzeba podłączenia urządzenia do komputera.
Typowy tachodrive np. model TachoDrive One, to urządzenie przypominające klucz USB, sam zresztą jest wyposażony w to łącze, w celu podłączenia do komputera i archiwizacji danych. Model ten posiada niewielkie, kompaktowe rozmiary, jest również wyposażony w dwustronny wyświetlacz LCD, sygnalizujący wszystkie parametry jego pracy. Tachodrive ten ma również zegar czasu rzeczywistego, co daje możliwość stworzenia podpisu czasowego dla pobranych danych, nawet w przypadku braku odpowiedniej karty uprawniającej do wykonania tej czynności.

Najnowsze wpisy o samochodach i motoryzacji: